Novinky

TISKOVÁ ZPRÁVA: Vyjádření Českého pavilonu k vyjádření odložení Světové výstavy EXPO

 

EXPO: Česká zahrada v Dubaji se rozpučí na jaře

Půl roku předtím, než Světová výstava EXPO 2020 v Dubaji ve Spojených arabských emirátech otevře letos v říjnu své brány, český pavilon v předstihu začne postupně předvádět dva své divy: proměňovat vzduch ve vodu a suchou poušť ve kvetoucí zahradu.

více zde

 

VIDEO: Podívejte se, jak probíhá stavba českého pavilonu pro Světovou výstavu EXPO 2020

 

Česká republika převzala pozemek ke stavbě pavilonu na světové výstavě EXPO 2020

Česká republika převzala 13. března 2019 jako jedna z prvních ze sto devadesáti účastnických zemí pozemek pro stavbu národního pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji. Dvoupatrová budova, která vznikne podle návrhu české architektonické kanceláře Formosa AA, bude stát u vstupní brány do zóny Sustainabilty, a nabídne návštěvníkům expozici představující především české vědecké objevy a inovace.

více zde

 

Ohlédnutí EXPO 2015 Milán: Český pavilon z italského EXPO 2015 se otevřel ve Vizovicích

Před třemi lety, na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 získal pavilon České republiky bronzovou medaili za architekturu a inovace, prošlo jím přes 2,5 milionu lidí, tedy 12 % z celkových 21,5 milionu. Nyní otevřel své brány dalším návštěvníkům ve Vizovicích, v areálu firmy KOMA MODULAR.

více zde

 

Česká republika zná podobu pavilonu pro Světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji

Národní pavilon na Všeobecné světové výstavě Expo 2020 v Dubaji vyroste podle architektonického návrhu mladých českých architektů společnosti Formosa AA s.r.o., kteří zároveň působí jako doktorandi fakulty architektury ČVUT. Postaví ho mezinárodní konsorcium společností MCI Prague s.r.o. a švýcarské firmy NÜSSLI. Česká republika si od realizátorů budovu podobně jako na Expo 2015 v Miláně jen pronajme – zaplatí za ni 84 milionů korun.

více zde

 
+420 733 543 596